Opcje przeglądania

Profesjonalna tamponiarka dwukolorowa dla Twojej firmy

Tamponiarka dwukolorowa to urządzenie do znakowania, które świetnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach, gdzie często tworzy się nadruki wielokolorowe. Takie maszyny zaoszczędzają bardzo dużo czasu oraz przestrzeni, dzięki czemu można zająć się innymi projektami, które przyniosą jeszcze więcej zysków. Poszczególne kolory w nadruku mogą zostać nadrukowane przez tą samą maszynę, przez co nie ma potrzeby zakupu dwóch różnych tamponiarek jednokolorowych. W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli tamponiarek dwukolorowych, dzięki czemu dobierzesz idealne urządzenie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, w jakiej branży prowadzisz swoja działalność, profesjonalne maszyny do tampodruku z pewnością pozwolą Ci na zdobycie nowych klientów i tworzenie atrakcyjnych produktów.

Tamponiarki dwukolorowe pozwalają na nanoszenie nadruków w wielu rozmiarach i na różnych podłożach. Grafiki i napisy stworzone za pomocą tej techniki znakowania są wyraziste oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych. Przejrzyste i łatwe w obsłudze panele sterowania z wbudowanymi licznikami sprawiają, że proces jest szybki i bezproblemowy. Prędkość każdej z części może być regulowana autonomicznie od pozostałych, dzięki czemu działanie maszyny można dostosować do zapotrzebowania oraz posiadanych umiejętności.

 

Jak działa tamponiarka dwukolorowa?

Tampodruk jest dwuetapowym procesem znakowania. Najpierw trzeba przygotować odpowiednią matrycę ze wzorem, z której będzie pobierana farba. Można to zrobić na dwa sposoby: albo poprzez wygrawerowanie wzoru na metalowej płytce albo wytrawienie go za pomocą środków chemicznych. W przypadku tamponiarki dwukolorowej potrzebne będzie przygotowanie dwóch osobnych matryc dla każdego z kolorów.

Proces nakładania farby na matrycę różni się w zależności od modelu tamponiarki. W modelach z zamkniętym kałamarzem to właśnie on przesuwa się po matrycy równomiernie nakładając na nią tusz. Natomiast maszyny do tampodruku z otwartymi kałamarzami posiadają specjalny zbiorniczek na tusz oraz pewnego rodzaju rakiel, który rozprowadza farbę na matrycy oraz zbiera jej nadmiar do wspomnianego zbiorniczka. Rozcieńczalnik w farbie znajdującej się na matrycy wyparowuje, przez co staje się ona lepka. Następnie elastyczny stempel zwany tamponem pobiera tusz z matrycy i odbija go na znakowanym przedmiocie. W tamponiarce dwukolorowej cały ten proces przebiega podwójnie, tak aby na przedmiot leżący na stole roboczym można było od razu nanieść oba kolory.

 

Dlaczego tamponiarka dwukolorowa sprawdzi się w każdej drukarni?

W przypadku tamponiarek dwukolorowych i innych maszyn do tampodruku korzysta się ze stempli silikonowych. Ten materiał bardzo łatwo się odkształca, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do znakowanego przedmiotu i nie pozostawia żadnych szczelin. Dlatego też tampodruk jest najczęściej stosowaną technika znakowania, kiedy potrzebne jest naniesienie nadruku na produkt o nieregularnej powierzchni. Silikon nie pozwala na trwałe przyczepianie się do niego farby, co idealnie sprawdza się w przypadku przeniesienia tuszu z matrycy na przedmiot.

Skorzystanie z tamponiarki dwukolorowej pozwala na znakowanie między innymi gadżetów reklamowych, długopisów, piłek, klawiszy w klawiaturach komputerowych, opakowań kosmetyków, paneli, elektroniki i wielu innych. To świetne rozwiązanie w przypadku powierzchni uważanych za trudne i problematyczne, czyli te o nieregularnym kształcie lub niejednolitej powierzchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl