Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od do

Profesjonalne karuzele do sitodruku przydadzą się w każdej drukarni i zakładzie poligraficznym

Karuzele sitodrukowe to wszechstronne urządzenia, które znacznie usprawniają nanoszenie nadruków na różne powierzchnie. Dzięki jednemu urządzeniu można jednocześnie wykonać kilka etapów procesu drukowania, co znacznie skraca czas i pozwala na wykonanie większej ilości projektów. W zależności od wyboru płyty roboczej karuzela do sitodruku pozwala na wykonywanie między innymi koszulek z nadrukiem i pozostałych elementów garderoby, odzieży zimowej, parasoli, płyt CD i wielu innych.

 

Zasady działania karuzeli do sitodruku

Karuzele sitodrukowe działają na takiej samej zasadzie co standardowe sitodrukarki automatyczne, półautomatyczne czy ręczne. Najpierw wzór jest wykonywany na kliszy, a następnie przeniesiony na znakowaną powierzchnię za pomocą sit i rakli, które przeciskają farę przez oczka siatki. Natomiast ogromną zaletą karuzeli do sitodruku jest fakt, że posiada ona więcej stołów roboczych oraz stacje na naświetlarki i suszarki, przez co kolejne kolory można nakładać jeden po drugim bez potrzeby przekładania przedmiotu do innego urządzenia.

Karuzela do sitodruku pozwala na wykonanie całego cyklu drukowania w znacznie bardziej ekonomiczny sposób niż gdyby korzystało się osobno z tradycyjnych sitodrukarek, naświetlarek czy suszarek. Pomiędzy nałożeniem każdego z kolorów nadruki są utrwalane automatycznie na poszczególnych stacjach, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie i może być przeprowadzany przez jedną osobę.

 

Rodzaje karuzeli do sitodruku

Karuzele sitodrukowe dzielą się na ręczne oraz automatyczne. Modele z tej drugiej kategorii przystosowane są do wielogodzinnej pracy, są bardziej wydajne i sterowane są za pomocą wewnętrznego oprogramowania. Z kolei jak sama nazwa wskazuje, manualne karuzele do sitodruku wymagają większej ingerencji ze strony człowieka. Są one polecane zwłaszcza w przypadku małych firm, które nie mają dużej ilości zleceń lub też sitodruk stanowi jedynie uzupełnienie ich oferty. W przypadku wykonywania dużej ilości nadruków zdecydowanie warto zainwestować w automatyczną karuzelę do sitodruku.

Budowa maszyny pozwala na dopasowywanie ustawień położenia stolików, sit oraz rakli do aktualnych potrzeb, dzięki czemu karuzele sitodrukowe są uniwersalne i mogą być stosowane podczas pracy nad wieloma projektami. W zależności od zapotrzebowania urządzenie może mieć od czterech do dwunastu stolików, co pozwala na tworzenie bardzo zaawansowanych, wielobarwnych nadruków w bardzo krótkim czasie.

 

Jak wygląda proces drukowania na karuzelu sitodrukowej?

Najprostsze karuzele do sitodruku składają się z czterech głowic drukujących oraz czterech stacji przechodnich. Pierwsza stacja jest obsługiwana przez operatora i służy do zakładania produktu do znakowania oraz do zdejmowana go po zakończeniu całego cyklu. Po nałożeniu farby na powierzchnię pod pierwszą głowicą drukującą na następnej stacji ma miejsce naświetlanie nadruku w celu jego utwardzenia. Kolejne dwie stacje służą do ostatecznego suszenia, a po zakończeniu tego etapu przedmiot wraca do pierwszej stacji i można rozpocząć nakładanie kolejnego koloru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl