Znakowanie metali
Znakowanie metali

Grawerowanie metali

Grawerowane laserowe w metalu to nie tylko precyzyjny, przejrzysty i czysty, ale przede wszystkim trwały sposób oznaczania tego typu powierzchni. Znakowanie i grawerowanie w metalu przy pomocy wiązki laserowej wykonuje się bezkontaktowo, stąd też ten sposób obróbki nie wymaga żadnego przetwarzania wstępnego oraz końcowego, dzięki czemu nie wpływa na jakość produktu.

Jak już wspomniano, znakowanie laserem jest niezwykle trwałe. Grafika naniesiona tym sposobem, nie tylko nie uszkadza powierzchni metalu, ale jest też odporna na substancje chemiczne, korozję oraz wysokie i niskie temperatury. Posiadany przez nas park maszynowy umożliwia znakowanie zarówno miękkich jak twardych metali, w tym stali, miedzi, aluminium oraz metali szlachetnych takich jak złoto, srebro i platyna. Laser do grawerowania w metalu może pracować też z innymi materiałami jak drewno, szkło czy skóra a nawet tworzywa sztuczne.

 

Na czym polega grawerowanie w metalu?

W tej metodzie znakowania sterowana komputerowo wiązka lasera wypala wybrany wzór na powierzchni metalu. Duża moc maszyny oraz odpowiednio dobrane ustawienia sprawiają, że stopieniu i wyparowaniu ulega tylko bardzo cienka warstwa materiału, co nie wpływa na strukturę całego przedmiotu. 

Grawerowanie metali wykorzystywane jest między innymi do nanoszenia personalizacji na przedmioty, wykonywanie tabliczek znamionowych maszyn i urządzeń czy do produkcji gadżetów reklamowych. To bardzo elegancka technika znakowania, która sprawdzi się w wielu przypadkach. Brak kosztów związanych z przygotowaniem matryc czy szablonów sprawia, że jest ona także bardzo opłacalna i pozwala na łatwe i szybkie modyfikacje projektów.

 

Gdzie można wykonać grawerowanie w metalu i jak ono wygląda?

Na znakowanym laserowo metalu możemy nanieść grafiki, logotypy, napisy, okolicznościowe dedykacje, a także numery seryjne i QR kody. Grawerowanie w metalu można wykonać m.in. na brelokach, nożach, piersiówkach, a także narzędziach, częściach maszyn i ich obudowach itp. Dzięki rotacyjnym elementom lasera można znakować także przedmioty okrągłe, jak kubki termiczne, butelki na wodę czy termosy.

Grawer na metalu zazwyczaj przybiera kolor srebrny, ciemno szary, miedziany lub lekko złotawy. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, z jakiego rodzaju metalu wykonany jest dany przedmiot. Ta metoda znakowania świetnie wygląda w przypadku przedmiotach pokrytych kolorowym lakierem lub farbą, gdyż daje bardzo wyrazisty efekt, który odcina się od tła. Oczywiście na standardowych metalowych produktach grawerowanie w metalu również prezentuje się bardzo efektownie, co zresztą widać na załączonych poniżej zdjęciach.

 

Dlaczego warto wykonać u nas grawerowanie w metalu?

Jako firma staramy się być na bieżąco z nowinkami technicznymi, stąd też nie tylko ciągle się rozwijamy, ale też i doskonalimy, także w zakresie grawerowania laserowego w metalu. Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz nowoczesny park maszynowy z pewnością pozwoli nam zrealizować Państwa projekty terminowo i profesjonalnie. Zapraszamy więc do kontaktu.

 

 

 

    

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl