Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ramy do sitodruku są niezbędne w procesie drukowania

Aby wykonać nadruki metodą sitodruku potrzebne są między innymi sita, czyli specjalne siatki rozciągnięte na prostokątnych ramach do sitodruku. Można je wykonać samodzielnie, jednak jest to pracochłonne i może nie dać zadowalających rezultatów. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w profesjonalny sprzęt i akcesoria.

Do wyboru jest kilka różnych typów ramek do sitodruku, które mają swoje zalety oraz zastosowania. Ostatecznie najlepszym wyborem może być zaopatrzenie się w kilka rodzajów ramek, po które będzie sięgać się zgodnie z zapotrzebowaniem. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, czym różnią się od siebie poszczególne ramy oraz kiedy sięgnąć po jedną z nich.

 

Drewniane ramy do sitodruku dla oszczędnych

Największą zaletą ram sita wykonanych z drewna jest ich cena. Są one tańsze od tych aluminiowych, stalowych oraz napinanych. Jest to zatem korzystna opcja zarówno dla początkujących sitodrukarzy stawiających pierwsze kroki w zawodzie, jak i dla profesjonalnych drukarni, które szukają oszczędności lub są zmuszone ciąć koszty.

Do istotnych wad drewnianych ram sita zaliczyć można ich stosunkowo niską wytrzymałość oraz trwałość. Już nawet w transporcie mogą one ulec uszkodzeniu z powodu nacisku i kruchości drewna. Jakość ekranów drewnianych do sitodruku pogarsza się także wraz z upływem czasu. Płukanie i mycie sit oraz kontakt z chemikaliami używanymi do sitodruku mają wpływ na degradację drewna i powoduje jego dalsze wypaczanie, co w efekcie odbija się negatywnie na naprężeniu siatki i jakości nadruków. Na niekorzyść ram wykonanych z drewna przemawia też ich waga. Ciężkie akcesoria potrzebne do druku są niewygodne nie tylko podczas montażu i użytkowania, ale też i składowania.

Te wady nie stoją jednak na przeszkodzie, aby w drukarni pojawiły się drewniane ramy do sitodruku. Sprawdzą się w przypadku nadruków będących w stałej ofercie, ponieważ cały czas może znajdować się na nich wybrany szablon i sita nie trzeba będzie myć oraz stosować w jego przypadku chemikaliów. Sprawdzą się też w przypadku dużych i prostych nadruków. Ich wybór do odpowiednich projektów pozwoli na zaoszczędzenie na materiałach eksploatacyjnych.

 

Niezawodne metalowe ramy do sitodruku

Do standardowej pracy i pojedynczych zleceń metalowe ramy do sitodruku są wręcz idealne i niezastąpione. Są one co prawda droższe niż ramy wykonane z drewna, jednak na ich korzyść przemawia jakość i wytrzymałość oraz zdolność do utrzymywania napięcia siatki. Aluminiowe ramy do sitodruku są lżejsze zarówno od ich odpowiedników drewnianych jak i stalowych, co ułatwia ich użytkowanie, transport i przechowywanie.

Do zalet ram metalowych należy fakt, że w przypadku słabszego napięcia siatki można ją zdemontować i napiąć od nowa, dzięki czemu sito może być używane przez naprawdę długi czas. Tak naprawdę niweluje to kwotę, jaką trzeba na początku zainwestować w zakup ram do sitodruku wykonanych z metalu.

 

Ramy do sitodruku z możliwością napinania: najbardziej uniwersalny wybór

Najbardziej kosztowny, jednak w wielu przypadkach najlepszy wybór, to ramy do sitodruku, na których można dowolnie napinać siatkę. Dzięki temu można dobrać wielkość jak i gęstość siatki indywidualnie do każdego projektu, przez co szczegóły nadruków są bardzo wyraziste i nie ulegają rozlaniu. Kolejną zaletą napinanych ram do sitodruku jest to, że można kupić do nich specjalną siatkę. Pozwala to na unikniecie zakupu wielu różnych specjalistycznych ram do sitodruku, z których będzie się korzystać sporadycznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl