Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Profesjonalne myjki do sitodruku dla każdej drukarni

W naszej ofercie oprócz maszyn do sitodruku, tampodruku oraz sublimacji znajdują się także  niezbędne urządzenia i akcesoria drukarskie, w tym myjki do sitodruku. Te zazwyczaj metalowe konstrukcje znacznie ułatwiają pracę każdego sitodrukarza oraz sprawiają, że proces drukowania jest bardziej ekonomiczny i oszczędny. Prawidłowe mycie sit to jeden z podstawowych kroków, który nie może zostać pominięty. Dzięki niemu materiały eksploatacyjne mogą być używane przez długi czas, a nadruki za każdym razem są wysokiej jakości. Dlatego też myjka do sitodruku nie tylko powinna, ale wręcz musi znaleźć się na wyposażeniu każdego przedsiębiorstwa oferującego nanoszenie nadruków za pomocą maszyn sitodrukarskich. Tym bardziej, że nie zajmuje ona dużo przestrzeni, a jej wytrzymała aluminiowo-stalowa konstrukcja sprawia, że jest to inwestycja na lata.

 

Dlaczego jest Ci potrzebna myjka do sitodruku?

Myjki sitodrukowe są niezwykle ważne dla funkcjonowania każdej drukarni. Właściwa utylizacja farby, produktów ubocznych emulsji i innych chemikaliów ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców – pozwalają bowiem na oszczędność kosztów, a także mają wpływ na środowisko.  Specjalistyczne myjki do odwarstwiania siatek doskonale nadają się do czyszczenia, mycia i regeneracji sit. Dzięki nim miejsce pracy jest znacznie bardziej czyste, a ściany pozbawione nieestetycznych i trudnych do usunięcia plam z farb i zacieków z wody. Myjki ułatwiają usuwanie niebezpiecznych produktów ubocznych oraz odpadów powstałych podczas procesów produkcyjnych.

W przypadku braku odpowiedniej myjki na wyposażeniu sitodrukarni trzeba korzystać z niekonwencjonalnych rozwiązań, co na dłuższą metę może być bardzo męczące i utrudniać pracę. W przypadku małych zakładów lub drukarzy amatorów być może nie będzie to aż tak problematyczne, natomiast duże zakłady produkcyjne raczej nie mogą sobie pozwolić na funkcjonowanie bez myjki do sitodruku.

 

Jak dbać o sita przy pomocy myjki do sitodruku?

Odzyskiwanie sit to podstawowe zadanie w każdym zakładzie sitodrukowym, a powodzenie przyszłych wydruków zależy od umiejętności odzyskiwania sit we właściwy sposób. Gdy regeneracja sita nie zostanie przeprowadzona prawidłowo, w nadrukach mogą wystąpić braki, a same sita mogą zostać przedwcześnie uszkodzone. Niezwykle ważne jest używanie właściwych środków chemicznych do czyszczenia oraz korzystanie z dobrej myjki do sitodruku, dzięki której usuwanie farby i emulsji z sit nie będzie aż tak przykrym obowiązkiem. Należy jednak pamiętać, że proces mycia będzie bardziej skuteczny i szybszy, jeżeli przed włożeniem sita do myjki usunie się z niego nadmiar farby za pomocą standardowego rakla do sitodruku. Czyszczenie sit powinno się odbyć najszybciej jak to możliwe, gdyż zaschnięta farba nie będzie łatwa do usunięcia. Po umieszczeniu ramy z naciągniętą siatką w myjce do sitodruku trzeba polać ją wodą pod dużym ciśnieniem, co pozwoli na sprawne usunięcie resztek farby i dobre przygotowanie sit do dalszej pracy.

 

Myjki do sitodruku w naszej ofercie

Oferujemy profesjonalne i solidne wykonane myjki do odwarstwiana siatek ze stali nierdzewnej. Ich konstrukcja pozwala na wygodne umycie sit różnej wielkości oraz ogranicza rozpryski wody, a do tego są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl