Grawerowanie w szkle
Grawerowanie w szkle

Grawer na szkle - pomysł na prezent, pamiątkę i gadżet reklamowy

Obróbka szkła przy pomocy lasera zdobywa coraz większą popularność. Dzieje się tak z powodu końcowego efektu - grawerowanie laserem na szkle daje piękny matowo – biały obraz. W szkle można wygrawerować laserem praktycznie wszystko – od okolicznościowych dedykacji przez fotografie i obrazy po pamiątkowe grawertony.

Unikatowe, spersonalizowane upominki wygrawerowane laserowo na szkle, wręczone w czasie przyjęcia lub innej imprezy firmowej z pewnością zrobią odpowiednie wrażenie na klientach. Warto tu jeszcze dodać, że laser jest urządzeniem działającym bezkontaktowo, więc nie ma ryzyka uszkodzenia szkła. Ponadto w przeciwieństwie do piaskowania, nie ma tutaj konieczności zastosowania szablonów, gdyż trawienie odbywa się bezpośrednio na powierzchni szkła.

Jeśli mają Państwo jeszcze wątpliwości zapraszamy do kontaktu i rozmowy. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, a nasza wiedza, doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy z pewnością pozwolą Państwa pomysły powołać do życia w należytej oprawie.

 

Zalety grawerowania na szkle

Grawerowanie na szkle pozwala na uzyskanie precyzyjnych zdobień na kieliszkach, szklankach, butelkach, karafkach, wazonach oraz wielu innych przedmiotach wykonanych z tego materiału. Na ich powierzchnię można nanieść logotypy, grafiki czy teksty. Grawer w szkle daje piękny matowy efekt oraz pozwala na uzyskanie bardzo wyrazistych konturów. Wykonane zdobienia są bardzo trwałe – grawer nie ulega ścieraniu oraz jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Specjalne części rotacyjne zakładane na laser pozwalają na łatwe i efektywne znakowanie przedmiotów cylindrycznych, ponieważ same obracają produkt w maszynie. Grawerka na szkle pozwala także na pełną personalizację, ponieważ do jej wykonania nie są potrzebne wcześniej przygotowane matryce. Wystarczy tylko plik komputerowy z projektem przygotowanym w krzywych wektorowych. Operator lasera może zaczytać na maszynę kilka plików jednocześnie. Dzięki temu wykonywanie znakowania jest bardzo szybkie, ponieważ można je wykonać z pominięciem kroków pośrednich.

Bardzo dużą zaletą grawerowania na szkle nad piaskowaniem jest brak konieczności odpowiedniego przygotowania produktu oraz wykonania czynności po znakowaniu. Nie trzeba też przeznaczać części budżetu na sprzężone powietrze, a więc cały proces jest znacznie tańszy.

 

Jaki materiał wybrać do grawerowania na szkle?

Grawerować można tak naprawdę każdy rodzaj szkła, zarówno takie puste w środku i cylindryczne jak kufle czy kieliszki, jak i szkło płaskie, czyli lustra, szyby czy szkło laminowane. Uwagę zwrócić należy na skład materiału. Grawerka na szkle z dużą zawartością metali może wyglądać nieestetycznie, ponieważ na wzorze pojawią się dziury i przeskoki. Produkty mogą też pękać i kruszyć się w nieoczekiwany i nieprzewidywalny sposób z uwagi na działanie wysokiej temperatury. Natomiast im czystsze szkło, tym efekt jest bardziej zadowalający.

 

 

    

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl