Grawerowanie na skórze
Grawerowanie na skórze

Grawerowanie na skórze - elegancki efekt dla wymagających

Grawer na skórze lub materiale skóropodobnym jest niezwykle eleganckim sposobem na oznakowanie materiałów marketingowych i gadżetów reklamowych. Gwarancja precyzji i staranność wykonania sprawia, że grawer na skórze lub materiał skóropodobny prezentuje się nowocześnie z jednoczesnym akcentem tradycji.

Grawer laserowy pozwala na wyprawienie skóry i otrzymanie grafiki lub napisu w tym materiale. Kalendarze, przeróżna pasmanteria, torby, teczki, etui na dokumenty i inne podobne gadżety reklamowe opatrzone firmową grafiką będą stanowiły doskonały oraz elegancki upominek dla każdego klienta. Galanteria skórzana z dedykacją lub logiem firmy to znakomity pomysł na pamiątkowy drobiazg dla wymagających klientów.

Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do rozmowy. Wspólnie omówimy Państwa potrzeby i wykonamy ewentualne testy próbne.

 

 

 

To jak będzie wyglądał grawer na skórze zależy od rodzaju materiału, jaki zostanie użyty oraz od tego, jak zareaguje na niego wiązka lasera. Są cztery rodzaje skóry:

  • Licowa high grain
  • Licowa top grain
  • Corrected grain znana także jako skóra prawdziwa
  • Bonded leather, która jest najniższej jakości i składa się ze skrawków

Grawerowanie na skórze można wykonywać także na skórze ekologicznej, jednak przed rozpoczęciem znakowania należy sprawdzić, czy nie zawiera ona polichlorku winylu, który jest szkodliwy zarówno dla zdrowia, jak i dla maszyny.

 

Dlaczego grawer na skórze jest popularną techniką zdobienia?

Skóra jest często wybieranym materiałem do cięcia i grawerowania laserowego. Jest ona bardzo wytrzymała oraz postrzegana jako elegancki i drogi towar. Grawerowanie na skórze wykonane na danym produkcie jeszcze bardziej podnosi jego wartość i sprawia, że staje się on wręcz obiektem pożądania. Dzięki tej technice znakowania można stworzyć nie tylko gustowne gadżety reklamowe, ale także piękne pamiątki oraz odzież i akcesoria.

W wyniku grawerowania na skórze na materiale powstają eleganckie wgłębienia które, w zależności od rodzaju użytej skóry, mają ostre i czyste krawędzie. Na jasnych skórach efekt będzie bardziej wyrazisty, natomiast na ciemnych wzory i napisy będą bardziej subtelne. W przypadku ostatecznego wyglądu grawera na skórze ważne są także ustawienia prędkości, mocy oraz częstotliwości lasera, dlatego też w przypadku nowych projektów zazwyczaj zaleca się wykonanie próbki.

 

Zalety grawerowania na skórze

Ta technika znakowania produktów skórzanych ma wiele zalet. Przede wszystkim daje bardzo dobre i wyraziste rezultaty, które są powtarzalne, przez co mona wykonać wiele takich samych sztuk danego produktu. Grawer na skórze wykonuje się szybko i łatwo i nie wymaga użycia innych narzędzi. Wypalone teksty i grafiki są trwałe i nie ulegają uszkodzeniom.  

 

Na jakich produktach można wykonać grawerowanie na skórze?

Skóra jest bardzo uniwersalnym i wszechstronnym materiałem, co daje wręcz nieskończone możliwości w przypadku znakowania. Grawer na skórze można wykonać między innymi na zakładkach do książek, biżuterii, aktówkach i teczkach, podkładkach, naszywkach na odzież, breloczkach do kluczy, ozdobach i dekoracjach, obrożach dla zwierząt, torebkach i butach, portfelach i wielu innych.

 

 

 

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl