Grawerowanie laserowe
Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe

Jak sama nazwa wskazuje, grawerowanie laserowe to technika znakowania przedmiotów, w której wiązka promieni laserowych używana jest w celu grawerowania. Jest to bardzo nowoczesna i często używana metoda w produkcji różnych towarów. Grawerowanie należy do szerszej grupy metod znakowania laserowego, do której zaliczyć można także odbarwianie, spienianie, ablację oraz wyżarzanie.

W procesie grawerowania wierzchnia warstwa przedmiotu jest usuwana poprzez wypalenie lub odbarwiana, co prowadzi do powstania wyrazistych, głębokich i permanentnych śladów w materiale, zgodnie z pożądanym wzorem. Wiązka promieni laserowych uderza w powierzchnię z wykorzystaniem dużej ilości energii, przez co generuje wysoką temperaturę i działa jak pewnego rodzaju dłuto. Grawerowanie laserowe pozwala na osiąganie różnorodnych efektów – wszystko zależy od rodzaju znakowanego materiału, ustawionej mocy lasera oraz czasu znakowania.

W grawerowaniu laserowym nie używa się farb, tuszy czy też narzędzi ręcznych. Dzięki temu materiały nie ulegają uszkodzeniu.

 

 

Grawerowanie gadżetów reklamowych

Wręczanie klientom i kontrahentom drobnych upominków z widniejącymi na powierzchni logo i nazwą firmy to świetny sposób na zbudowane pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Tym bardziej, jeżeli znakowanie zostanie wykonane z wykorzystaniem trwałego i eleganckiego grawerowania laserowego. Taki podarunek nie tylko zrobi duże wrażenie, ale też będzie świetnym i długotrwałym elementem kampanii marketingowej.

W przypadku gadżetów reklamowych grawerowania laserowego używa się zazwyczaj do znakowania:

  • długopisów
  • breloczków do kluczy
  • kubków termicznych
  • pamięci usb
  • powerbanków
  • wyrobów z drewna, jak deski, skrzynki czy sklejka
  • wyrobów ze szkła, jak szklanki, kieliszki czy karafki

 

 

Zalety grawerowania laserowego

Ogromnymi zaletami techniki znakowania jaką jest grawerowanie laserowe jest jej szybkość oraz precyzyjność. Wiązka promieni laserowych dokładnie odwzorowuje grafiki oraz teksty. Nawet najdrobniejsze detale są dobrze przeniesione na finalny produkt. Krawędzie są ostre, a całość wygląda bardzo estetycznie.

Laser do grawerowania wypala lub odbarwia część materiału, z którego wykonany jest przedmiot, jednocześnie nie powodując jego uszkodzeń. W wygrawerowanym produkcie próżno szukać wygięć, pęknięć czy zarysowań. Związane jest to z precyzją wiązki promieni laserowych, która porusza się tylko i wyłącznie po wyznaczonej ścieżce.

Znakowanie laserem świetnie nadaje się zarówno do produkcji masowej gadżetów reklamowych czy innych przedmiotów jak i do pojedynczych sztuk. Dlatego też kolejną zaletą grawerowania jest powtarzalność. Bez względu na to, jaka ilość sztuk zostanie zamówiona można mieć pewność, że każda z nich będzie wyglądała dokładnie tak samo. Jest to zatem bardzo atrakcyjna i opłacalna technika znakowania, z której mogą skorzystać małe i duże przedsiębiorstwa.

Kolejna zaleta grawerowania to bez wątpienia trwałość tej metody. Znakowanie laserem nie ulega uszkodzeniom i zarysowaniom, jest też oporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, temperatury, promieniowania ultrafioletowego czy środków chemicznych.

 

 

Jakie materiały nadają się do grawerowania laserowego?

Grawer laserowy zazwyczaj polecany jest do naturalnych materiałów jak drewno, metal, szkło czy skóra. Jednak równie dobrze sprawdza się w przypadku niektórych tworzyw sztucznych, jak guma, pleksa czy materiały skóropodobne.

 

 

    

    

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl